Tehotenský denník : 1. - 5. mesiac

Ahojte. V minulom článku ste sa mohli dozvedieť, že som v očakávaní, a tak by som na blog rada začala prispievať článkami z baby sekcie. Rozmýšľala som, čím začať. Keďže mám veľmi rada sledovanie youtube kanálov, vzala som si inšpiráciu odtiaľ a rozhodla som sa pre tehotenské denníky.
Viem, že medzi sledovateľkami nemám veľmi veľa mamičiek alebo budúcich mamičiek, no verím, že Vás tieto články budú aj tak baviť :) 

Včera som vstúpila do 18. týždňa a bábätko by malo od temena po zadoček merať približne 12,5 až 14cm a vážiť okolo 150g. Už to nie je to malé klbko na obrazovke, ktoré som pred pár mesiacmi videla a začína mu v brušku veľmi aktívne obdobie. Pred pár dňami som zacítila prvé pohyby a opakujú sa takmer každý večer, keď si ľahnem do postele. Bábätko už reaguje na hlasy, a tak sa mu pravidelne prihováram a klopkám mu do "domčeka" :) 

Bruško v 17. týždni

Aj keď moje začiatky tehotenstva neboli najlepšie a mala som kŕče a nevoľnosti, všetky výsledky dopadli zatiaľ na výbornú a dúfam, že to takto už aj ostane. Snažím sa byť stále v kľudovom režime aj keď momentálne keby nemám bruško, tak ani nevnímam, že som tehotná. Čo sa týka nevoľností, zo začiatku (cca 6. - 8. týždeň) mi bolo neskutočne zle od žalúdku, nedokázala som takmer nič zjesť a zo všetkého jedla, ktoré som videla a cítila mi bolo na omdlenie. Tento stav sa mi zopakoval pred dvoma týždňami spoločne s neskutočnou migrénou, no našťastie trval len pár dní a dúfam, že sa už nevráti. 

Absolvovala som doteraz 4 ultrazvuky z toho jeden dôležitý NT ultrazvuk v 13. týždni na zisťovanie prípadného postihnutia plodu. Tento ultrazvuk bol pre mňa veľmi príjemným okamihom a spoločne s priateľom sme sa smiali na tom, čo tam ten malý krpec v bruchu stváral :) Bohužial nám doktor nevedel povedať pohlavie, no na konci mesiaca by sme ho už možno mohli vedieť. 

Čo sa týka veľkosti bruška, do štvrtého mesiaca som ho mala stále celkom ploché a nikto mi neveril, že som tehotná :) V poslednom týždni si všímam, že začalo intenzívnejšie rásť a už mám problém so zapnutím gombíka na nohaviciach. Stále je však podľa niektorých maličké, no ja som spokojná a dúfam, že zo mňa nebude veľryba. 

Oblečenie pre maličké ladíme zatiaľ do neutrálnejších farieb.Príznaky na určenie pohlavia mám rôzne. Pleť sa mi jemne zhoršila, no nikdy som ju nemala dokonalú. Vlasy sú tiež zatiaľ v bežnom stave. Na bruchu mi však vyrástlo viac tmavých chĺpkov, čo by malo nasvedčovať chlapcovi. Chute mám viac na sladké a na ovocie, no neodolám ani kuraciemu mäsu. Začala som byť závislá na ringlotách a chlebe s medom. Čo sa týka postavy a priberania, to skôr tiež vyzerá byť na dievča, pretože priberám viac do bokov a môj doterajší prírastok na váhe sú necelé 2kg.

Tak uvidíme, čo sa v tom brušku nakoniec skrýva 
a možno už pri ďalšom denníku sa to dozviete aj Vy :) 

2 comments:

 1. Júúúj pripomenula si mi moje tehotenstvo. Bolo to čarovné obdobie. Mne začalo bruško vykukať od takého 17tt, no tak viac až po 20tt. Dovtedy človek, ktorý ma nepoznal, ani netušil že som tehotná.
  Ked spominaš ten 13tt ako ste boli na ultrazvuku, tak ja som presne tak isto bola v 12tt a len som kukala ako puk, čo tam ten drobček stváral. On doslova skákal z jednej strany na druhú, v kuse v pohybe :-D
  Inak tipujem ti dievča podla tvojich popisov. Ja mám chlapčeka a teda mala som krásnu pleť cele tehotenstvo, aj vlasy krajšie, neskutočne mi chutili sýte jedlá, polievky, mäso a šunka mi vonalo na kilometre.
  No som zvedavá.
  Inak, možno ich máš už preluskané, no na mojom blogu tiež nájdeš baby sekciu, a možno sa niečim inšpiruješ, ak budeš mať čas čítať.
  Štýl ženy

  ReplyDelete
 2. aww :3 veľa šťastia!! musí to byť určite neskutočne krásny pocit!!
  Ivana xx

  ReplyDelete

Ďakujem za návštevu a za Vaše komentáre ♡