FAKE TANNING

Ak patríte medzi tie, ktorým príroda nedopriala jednoduché opaľovanie v lete, tento článok Vám dúfam, že trošku pomôže. Ja sama mám s opaľovaním veľký problém a s mojou veľmi svetlou pokožkou sa takmer nikdy neopálim. Jediné miesto, kde dokážem pokožke dopriať trošku farby je more, no tam sa nie každé leto dostanem. Doteraz som to veľmi neriešila, no v poslednej dobe sa mi aspoň jemné opálenie veľmi páči a rada by som si ho dopriala aj ja. Ak by som ho chcela dosiahnuť prirodzenou cestou pri pobyte na slnku, trvalo by mi asi večnosť dosiahnuť čo i len jemný náznak hnedej farby. Moja pokožka pri takomto dlhom pobyte veľmi rýchlo sčervenie a občas sa mi objaví aj menšia alergická reakcia. Dávnejšie som uvažovala aj o soláriach, no mám veľmi veľa materských znamienok a určite by to nebol dobrý nápad. Takže jedinou možnosťou, ako si cez leto trošku zvýšiť sebavedomie, je použitie samoopaľovacieho produktu. Kým sa dostanem ku tipom na konkrétne produkty, napíšem Vám pár bodov, ktoré je potreba pri tzv. fake tanning dodržiavať. Základom je píling

Predtým, ako budete používať samoopaľovací prípravok, doprajte pokožke kvalitný píling. Ten odstráni odumreté bunky, vyhladí prípadne nerovnosti a pripraví pokožku na "bronz". Ten potom lepšie priľne na pokožku a nebudú sa Vám vytvárať mapy. 

Ako na to?

Základom použitia prípravku je kvalitné rozotrenie. Ak sa Vám zdá byť prípravok príliš hutný, zmiešajte ho so svojím obľúbeným telovým mliekom. Nanášanie tak bude jednoduchšie a predítete tým tvorbe máp. Dôkladne ho rozotrite v záhyboch, a najmä na častiach tela, kde máte pokožku suchšiu - kolená, lakte. 

Ako často?

Prípravky môžete používať ako často chcete. Neznamená to však to, že čím častejšie budete produkt používať, tým bude efekt sýtejší. Vždy dosiahnete sfarbenie maximálne také, ako sľubuje daný produkt. 

Solárium a samoopaľovacie prípravky?

Obe veci síce kombinovať môžete, ale nie tesne po sebe. 


Nezabudnite však na to, že pri pobyte na slnku je potrebné používať krémy s UV faktorom. Aj keď ste už "opálená", samoopaľovacie prípravky sú len farbou, nie pigmentom a pokožka po použití nieje chránená pred lúčmi. 

Na záver by som Vám rada poradila 2 samoopaľovacie produkty, s ktorými určite budete spokojné.
Prečítala som si množstvo recenzií, aby som Vám vedela poradiť a ja sama sa chystám si niektorý z nich zaobstarať.


Najviac z celej ponuky produktov ma zaujali práve tieto dva. Prvým sú penové produkty značky St.Moriz, ktoré možno poznáte z instagramu. Už vtedy ma veľmi zaujal ich rýchly efekt a jednoduché nanášanie. V ponuke je množstvo druhov a je už len na Vás, po ktorom siahnete. Pri tomto spôsobe nanášania Vám odporúčam použiť aj rukavicu, s ktorou Vám to pôjde oveľa jednoduchšie.

Druhým produktom na samoopaľovanie je krém od značky Dove - Derma Spa summer revived. Možno si pamätáte jeho predchodcu, ktorý sa už bohužiaľ u nás nedá zohnať, a toto by mala byť jeho vynovená lepšia verzia. Efekt opálenia je veľmi prirodzený, nemá žiadny nepríjemný zápach, ako majú iné prípravky a na výber máte z 2 druhov, pre bledú a tmavšiu pokožku. Práve po tomto asi siahnem, pretože ma zaujal najviac a už teraz sa veľmi teším na výsledky, o ktoré sa s Vami určite podelím.

Čo vy a samoopaľovacie prípravky? 
Máte s nimi skúsenosť? :)

5 comments:

 1. Já samoopalováky nepoužívám, ale tenhle rok se chystám to vyzkoušet a aktivně si vyhledávám a pročítám recenze a zatím to vypadá, že sáhnu po značce St. Moriz, konkrétně po samoopalovací pěně, protože to jak jsem bílá se mi moc nelíbí. Jen se přiznám, že se bojím, že se mi aplikace nepodaří a budu vypadat jako hňup :D :D

  SweetElis

  ReplyDelete
 2. Nepoužívam, som celkom snedá po celý rok a tiež sa rýchlo opálim, takže netreba :).

  ReplyDelete
 3. Ačkoliv se tomu u mě hodně lidí diví, tak občas samoopalovák použiju :D Tmavá jsem sice celý rok, ale je trošku jiný odstín než ten, který chytnu v létě :)

  Simply Janet
  Realash - sérum na řasy GIVEAWAY

  ReplyDelete
 4. Mna tiez laka ten Dove :)


  Pozyvam na letni giveaway tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2016/05/rexona-giveaway.html

  ReplyDelete
 5. ja teraz používam od Mary Kay, tak som zvedavá na výsledky :)
  MakeUpByVeo

  pozývam na giveaway , u mňa na blogu:)

  ReplyDelete

Ďakujem za návštevu a za Vaše komentáre ♡